Jdi na obsah Jdi na menu
Honáky dnes zchvátila zlatá horečka.U těch nejvíce zapálených jsme naměřili 42 karátů ve stínu. Hlavně tito zapálenci nás vytáhli ze základního tábora a vedli nás na Divoký sever k řece Yuokon. Obrazek

Tam nás již čekal Sheriff John Sutter, a dovolil nám na svých pozemcích vystavět Zlatokopeckou vesnici a posléze rýžovat zlato v přilehlé zlatonosné říčce.


Nejprve jsme si ovšem museli koupit u zeměměřičů pozemek, vystavět sruby a nakonec zakoupit licenci k rýžování zlata.
ObrazekTa nás vyšla na 40 rejžáků na půl hodiny. Kdo si licenci včas neobnovil, byl zatčen sheriffovou policii a vsazen do basy. Obrazek
Ale většina z nás byla celkem disciplinována, a tak se naše plechové koflíky utěšeně plnily zlatými valouny. Ty jsme potom průběžně směňovali v bance za rejžáky.
Obrazek

Kdo byl hladov, nebo žízniv, měl možnost své těžce vydělané rejžáky utratit v baru u sličné barmanky Silvány. Obrazek
Na konci cena zlata šla nahoru. Ti kdo měli ještě sílu, a štěstí, toho stačli využít.
Obrazek
A tady jsou nejlepší zlatokopové dnešního dne : Filip a Marek narýžovali astronomických 5000 rejžáků. Jejich kolegové z Kofgrilů, Barča, Natálka, Tamarka a Klárka narýžovaly 3760 rejžáků. Třetí nejúspěšnější zlatokopeckou skupinu tvořili Lucka, Verča a Honzík. Ti narýžovali pro sebe, ale i pro své Tuláky Severu 2900 rejžáku.Jak dopadlo celkové hodnocení skupin ? 1.Kofgrilové - 10 320 rejžáků !!!! 2.Tuláci Severu - 7640 rejžáků. 3.Telecí Steakové - 5700. 4.Hnědáci - 4980 rejžáků.Zlatokopové a zlatokopačky! Zítra naše Kovbojské léto vrcholí! Proto přijďte v pravé kovbojské poledne, to jest v 15:00, v sobotu 14.7 v plné kovbojské parádě. Čeká nás Potlach. Na 18:00 zveme také všechny rodiče a přátelé.
Obrazek
Těší se na Vás váš Sheriff John Sutter a zlatokopačky Natálka, Tamarka a Klárka


 

Náhledy fotografií ze složky Zlatokopecká vesnice

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář