Jdi na obsah Jdi na menu

V červnu, na konci sezóny, se sestry našeho sboru většinou scházejí na zahradě u některé z nich při smažení vaječiny. Letos nastala změna, jelo se na malý automobilový zájezd!  

 Za slunečného rána jsme vyrazili dvěmi auty v počtu 11 účastníků. První zastávkou byl Písek, kde nás uvítala a staveništěm nového kostela provedla Stáňa Kaletová, manželka místního pastora. Nato nás pozdravila i biblickým zamyšlením na text Žalmu 139 : „Hospodine, zkoumáš mě a znáš mě. Víš o mně, ať sedím nebo vstanu, zdálky je ti jasné, co chci dělat.“ Přátelské posezení pokračovalo u kávy a koláčů, které sestra Vanda přibalila do kufru sebou. Obrazek

Naše cesta pokračoval směrem na Polsko, přes Istebnou na Koňakov do Ochodzite. Tato lokalita se vyznačuje vyšívanou koňakovskou krajkou, vrcholem s nadmořskou výškou 894 m a krásným rozhledem na Beskydy. Všeho jsme si užili, viděli krajky i jejich výrobu, vyšlápli si na vrchol a rozhlédli se po okolních kopcích. Trochu foukalo, a tak jsme pospíchali dolů do stylové restaurace, kde jsme dobře a vydatně poobědvali.

U stolu při obědě se zrodil plán na závěrečnou etapu výletu. Rozhodli jsme to vzít přes Kubalonku do Wisly, kde jsme se chtěli projít hlavní třídou. Ale nastalý déšť naše plány zhatil. Nepohrdli jsme proto posezením v kavárně sborového domu místní evangelické církve a návštěvou křesťanského knihkupectví. Poté jsme už přes Lištnou a Třinec zamířili k domovu.

Pro úspěch zájezdu bych byl pro jeho zopakování. Takže zase za rok ?  

 

 pastor Vlastimil Ciesar


 

Náhledy fotografií ze složky Výlet sester