Jdi na obsah Jdi na menu


Chata Pod Lípou 15.-20.8.2009

 

Ahoj !

 Letošní tábor nedělní besídky se uskutečnil pod vodáckou vlajkou. Bobři, Raci, Vydry a Žáby na suchu i ve vodě usilovali získávat uzlíky na vodáckých provázcích. Zároveň se tím posouvali po řece dolů. Docela jim to šlo, bodejť by ne, když je vedli lodní důstojníci, kapitáni i sám admirál Veronika. Zvlášť, když se k tomu přidala neopakovatelná kuchyně Vandy a Zdeňky. Raci zavaleni zdravou a vydatnou stravou dokonce museli složit píseň s tímto refrénem: „Přibírám, přibírám, díky Vám, díky Vám - Vando a Zdeničko Obrazek

 Každé ráno nás budily příjemné písně, rozcvička a snídaně. Následovalo ranní kvákání na břehu – společné zpívání a pokec – příběh z Bible. Příběhy nám vyprávěli rozmanití hosti – Lucka Lasotová, manželé Kučerovi z Karviné, Ingrid Kubiszová, Zdenka Adámková i Gabka Ciesarová. Chvíli poslouchání vystřídaly chvíle tvořivé – každý si mohl vybrat dílnu podle svého gusta : košíkářskou, vázací-náramkovou, modelovací (sluníčka) i vorařskou ( vory ).

 Obrazek

Odpoledne jsme se vrhli do vodáckých her, bojovek, byl i fotbal, stolní tenis a další hry. Komu by tento standardní program nestačil, dostal nášup – výlet na bazén do Bystřice, projížďku za autem v otevřeném přívěsu, anebo adrenalinový výšlap na Javorový, případně sešlap dolů po sjezdovce. Nemožno zapomenout ani na drsnou noční stezku temným lesem, anebo filmový příběh novodobého Noeho „Božský Evan“.


 Myslím, že mohu za všechny vodáky říct, že se tábor hodně vydařil. A za všechny poděkovat Tomu, který nám dovolil prožít 6 skvělých dnů. Díky Bože !

 

  Ahoj ! Rak Vlastimil

 

P.S. Málem bych zapomněl na naši Vodáckou hymnu 

 Obrazek

AHOJ

 

1. Každé léto když se sejdem, na tábor se vyrazí.

Sbalíš batoh, spacák, Bibli a nic víc ti neschází.

Loni týpí, letos voda, tvoji mysl zaměstná,

tak si přibal ještě vestu, loď může být netěsná.

 

Refrén: Tak AHOJ zavolej, když se pádla ponoří.

 Tak AHOJ zavolej, na vodáky co táboří.

 

2. Dříve lodě dneska rafty, ty se lépe naloží.

Večer s kytarou si sedneš, když se oheň rozhoří.

Řeka krásná je i z rána, když se v slunci rozvlní,

svým ramenem obejme tě, v meandrech pak uklidní. 

 

Refrén: Tak AHOJ zavolej…

 

3. Na šlajsně dej trochu pozor, mělčinám se vyhýbej,

kde je olej musíš máknout, na sifony pozor dej !

A kdybys šel někdy ke dnu, upři zraky do nebes,

víš, že k Bohu můžeš vždycky, zavolat své: SOS !

 

Refrén: Tak AHOJ zavolej…


 

Náhledy fotografií ze složky Vodácký tábor