Jdi na obsah Jdi na menu

Zelený Čtvrtek 20.3.2008

 

 Severní vítr je krutý... To si možná pobrukovali vedoucí naší Nedělky, když za husté chumelenice kolem 15:00 sváželi ekvipáž z fary do PZKO, aby připravili každoroční Velikonoční slavnost pro dětí z Gutů. Takovýto začátek Velikonoc zdál se být poněkud neobvyklý. O to víc, že zrovna ten den byla jarní rovnodennost a mělo by teoretický začínat jaro.

Obrazek

 Děti, rodiče a dokonce i jednu babičku s dědečkem, ale počasí neodradilo. Sešli a sjeli se jako každým rokem v pěkném počtu. Karin a její králík Arnošt, který zrovna ten den slavil jmeniny, všechny přivítali a rozjeli to. Arnoštek poslal všem dětem obálky s různými úkoly. Jedna obálka se dostala do rukou i strejdovi Tomáši Szromkovi ze Smilovic. Stálo v ní: „Řekni příběh.“ A tak strejdovi nezbývalo nic jiného než nějaký příběh povyprávět. Povídal o těch vůbec nejprvnějších Velikonocích, když Izraelští otroci pod vedením Mojžíše a pod ochranou krve beránka, vyšli z Egypta do Země zaslíbené.

Obrazek

 Po přestávce, kterou děti efektivně vyplnily u stolu s čajem, chlebíčky a buchtami, jízda pokračovala. Iva si na děti připravila kupu zábavných soutěží jako skupinové pletení svetru, balení a zasílání živých poštovních balíčků, anebo oblékání modelů a modelek pro vybrané příležitosti.

 Ti kdo vydrželi až dokonce, mohli v předpremiéře shlédnout Velikonoční drama o Petrově zapření. Premiéra je připravena na Velikonoční neděli a já už teď můžu říci, že je na co se těšit.

Obrazek

 Takže za všechny děti díky všem co se podíleli na přípravě pěkného Velikonočního odpoledne !

 

  horymil slezský

 

Náhledy fotografií ze složky Velikonoční slavnost