Jdi na obsah Jdi na menu

Zasněžený kostelík, který Vás na náš Večer u vánočních písní zval, se nakonec nekonal. Nenasněžilo a zůstali jsme na suchu. Přesto jsme mohli prožít pěkný svátek hudby a slova.
Obrazek
Večer zahájily naše děti, soubor Světlušky, které do kostela vnesly světlo svých lucerniček, usmátých tváří a krásných písní.

Pozadu nezůstali ani naši dospělí zpěváci ze smíšeného pěveckého sboru. Obohatili nás uvedením klasické koledy Cicha noc, ale také koledou Marie má dítě Pane, v netradičním provedení.

Potom si už vzal slovo senior Bohdan Taska. Hovořil o adventních znacích , kterými bychom měli obohacovat své okolí. Připomněl mimo jiné radost, mírnost, anebo skromnost.

Večer vyvrcholil programem našich hostů z Křesťanských sborů. Jejich soubor ŽIVÁ PÍSEŇ z Čekého Těšina, Havířova a okolí, svými písněmi andělsky rozzářil naše tváře i srdce. V repertoáru měli pěkné muzikálové písně Svět obkloupuje zář, anebo V tom se zjevila Boží láska, ale také tvorbu klasickou - koledy Adeste fideles a zvláště Ave verum byly skvostem i pro náročnější posluchače.
Obrazek
Děkujeme Vám všem, kteří jste se Večera koled zúčastnili, ať už jako zpěváci, hudebníci, či posluchači.

Bylo nám s Vámi dobře

Vlastimil a Klárka
průvodci večera

                        
 

Náhledy fotografií ze složky Večer koled 2008