Jdi na obsah Jdi na menu

Křesťanská folková skupina Učedníci je stálicí na našem hudebním nebi. Muzikanti kolem Jožky Hrubého hrají už od 80-tých let minulého století. O to víc si vážíme toho, že během této úspěšné éry to bylo už podruhé, co u nás v Gutech zakoncertovali. Poprvé jsme je slyšeli před 9 léty u příležitosti 50 let založení sboru. Letos byl jejich program vyvrcholením Sborového dne. Obrazek

 Učedníci nás provedli svou tvorbou od prvních písní ( Haleluja, Učedníci ) přes písně z úspěšného alba Na prahu života, Racek, František, nebo Mojžíš, či Bílá růže. Příjemnou muziku, postavenou na excelentním zvuku kytar, s aranžmá houslí, flétny, nebo hoboje, doprovází duchaplné texty kapelníka J.Hrubého. Bylo pěkné vidět, jak řady skupiny rozšířila i jeho třináctiletá dcera Kristínka, která měla hudební talent po kom zdědit.

 V závěru koncertu zazněl hit Rájem, jednou chtěl bych jít, který autor kdysi překvapivě napsal během jízdy vlakem, po té co zjistil, že nejede tím správným směrem.

 Na závěr nás pozdravil biskup Stanislav Piętak, který k učednictví pozval všechny posluchače, a to i v tom případě, pokud nejsme hudebně nadaní. Vždyť Ježíš k sobě pozval i tiché: Pojďte ke mně všichni a učte se ode mne, neboť jsem tichý a pokorného srdce….

 

   horymil slezský


 

Náhledy fotografií ze složky Učedníci