Jdi na obsah Jdi na menu
Dlouhoočekávané archeologické léto konečně začalo.

Kolem 14:30 se ke stanu začaly ploužit první hloučky našich příznivců. Po patnácté hodině to už vypuklo. Vědec Champolion spolu s císařem Napoleonem našli Rosetskou desku a cesta k tajemstvím starého Egypta byla otevřena.
Obrazek
Champolion na nic nečekal a rozdělil poznáníchtivé archeology do 3 expedic. Každá si zvolila své jméno. A za nedlouho se podle plánku vydaly do terénu MUMIE, FARAONI a JONES EXPEDICE.

Cílem expedic byla nová naleziště egyptských reliéfů a hieroglifů. Pomocí egypťanek Zilky, Mariky a egypťana Sinhueda se expedicím podařilo rozkrýt význam posvátných textů a obrazů. Expedice se na základnu vracely s cennými poznámkami a dokumentací naleziště.
Obrazek
Po velice chutném občerstvení svolal Champolion tiskovou konferenci, na které mohly jednotlivé expedice představit své nové egyptologické objevy. Do celého světa se tak dostaly nové zprávy a doposud nepublikované podrobnosti o Josefově rodině přicházející do Egypta, o zotročených hebrejích, jak i o jejich exodu z Egypta a dobytí města Aj za Jozueho.Obrazek
Champolion, na závěr všem poděkoval a každé expedici věnoval památnou známku velblouda.

Snad zítřejší den bude pro archeology méně deštivý a více slunečný. Vždyť máme spolu s filosofem Senecou navštívit starověké Pompeje! Těšte se !

horymil slezský
 

Náhledy fotografií ze složky Starověký Egypt

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář