Jdi na obsah Jdi na menu

Ráno v onu neděli 15.června to nevypadalo nic moc. Bylo zataženo, tu a tam poprchávalo. Ale neztráceli jsme naději a kolem 9:00 jsme se pomalu začali scházet v kostele i kolem něho.

Obrazek
V 9:30 se rozezněly zvony a my s pastorem Romanem Raszkou jsme vešli do kostela. Rozhlédli jsme se k předním lavicím, a nikde místo k sezení... Schovali jsme se tedy do výklenku a počkali až děti svým vystoupením přivítají všechny přítomné. Na to jsem faráře Romana usadil pod kazatelnou a sám jsem si tatktně našel místo v onom výklenku vedle oltáře. Oba dva bychom se pod kazatelnu nevešli :-)

A potom pokračoval program, který byl opravdu rodinný jak se na rodinnou bohoslužbu sluší. Zpíval náš dětský sboreček i sbor dospělých, byl křest Péti Muroně, a pak kázání. Moc trefně to pastor Roman Raszka vystihnul. Hovořil o 4.přikázání, o tom, že se týká nejen dětí, ale i dospělých. Každý by měl ctít své rodiče...a naopak...
Obrazek
Když jsme po bohoslužbě vycházeli z kostela, bylo po dešti. Mnozí si proto u dveří zapomněli deštníky, pod kterými ráno přišli.

Nastalo stěhování národů - houfně jsme se přesunovali dolů k PZKO, kde měl náš sborový den pokračovat. A pokračoval.Přesně ve 12:00 nás všechny přivítal moderátor odpoledne - Kamil Ondraczka a společně se sestrou Vandou Tyrlíkovou nám po modlitbě popřáli dobrou chuť. A chutnalo nám znamenitě, zvlášť, když se nás tu u stolu sešlo skoro 100. ( no asi tolik ne, ale pastor Suchanek byl překvapen, kolik se tu sešlo lidí )
Obrazek

Po obědě to byl právě on, kdo dostal hlavní slovo. Před tím od nás ještě dostal nějaké dárečky a kytici, protože v těchto dench slaví své 80-té narozeniny! Bratr Jan Myrdacz uspořádal v souvislosti s tímto jubileem i unikátní výstavu fotografií!


Když jsme si prohlédli fotografie, vyvábila nás ven rázná muzika Smilovicko-Gutských dechováků. Jako tradičně zahráli venku pod laubou a pasovalo to tam. Pěkně jsme si posedali na lavičky okolo a poslouchali.
Obrazek
Naše děti zatím už dováděly na svém hradu, který jim sem přivezli a nafoukli naši přátelé z Frýdku-Místku. Hrad i letos byl v neustále permanenci a děti neměly dost.

V 15:00 ale už začínal další program v sálu - to k nám přijel ženský soubor Laudate z Bystřice a řeknu Vám, bylo co poslouchat ( i co prohlížet :-) ) Hlavně píseň O Happy Day byla skvělá a publikum si vyžádalo přídavek. Paní Aleně Kostkové a jejím děvčatům patří opravdu uznání!

Když koncert skončil, vyběhli ti soutěžichtiví opět ven, aby se zúčastnili tradičního klání ve skupinkách, které přiravili tradičně Roman a Renia Lasotovi. Letos se proti sobě postavili kluci proti děvčatům a děvčata byla lepší a kluci to dlouho nemnohli zkousnout, že se jim nedaří.Ale nakonec na vše zapomněli, když jsme je z Richardem vzali na trávník a zakopali si fotbálek.

Obrazek

Bylo to skvělé a vůbec mi nevadilo, že jsem hrál v družstvu, které útočilo směrem do kopce. Zápas jsme zvládli a vyhráli zaslouženě 5:3, ikdyž už jsme měli prohrávat 3:4, ale tehdy přišly na řadu hvězdné chvíle našeho Vojty v bráně. Nejprve očima vytlačil penaltu Ondry vedle tyče a potom zázračně čelem vyrazil lob Richarda, který letěl vzduchem přes střechu přístavby. No a potom jsme dali ty 2 zmíněné góly na 5:3. Jó, kdyby tak hráli naši večer proti Turkům....

Po zápase jsme urychlěně pospíchali do sálu, kde Daniel a Petr Folwarczní už míchali osudím tomboly. Letos vyhráli skoro všichni. Rozdali 46 věcí. Nejvíce byla poptávka po medu Janka Pietra ! My ho nevyhráli - nevadí, vyhrajeme ho příště!
Obrazek
Takže zase za rok a díky všem, co jste připravili tak pěkný den!

pastor Vlastimil Ciesar


 

Náhledy fotografií ze složky Sborový den 2008