Jdi na obsah Jdi na menu

Slavnost našeho farního sboru, Sborový den, jak jí říkáme, se letos uskutečnila uprostřed krásné slunné neděle 14. června. Jako každým rokem i letos jsme začali rodinnou bohoslužbou. Během bohatého programu zazněly písně Světlušek, Pěveckého sboru, krátkým programem přispěla i Nedělní besídka. Obrazek

 V zamyšlení nad Biblí jsme se zastavili u známého podobenství o boháči a Lazarovi. Podívali jsme se na obě postavy netradičním způsobem - jako na lidi, kteří ztratili rodinu. Lazar byl sirotkem, boháč svoji rodinu ze svého života odstřihnul sám. Poté co oba umírají, dostává se sirotku Lazarovi místo v rodině nebe, v náručí otce Abraháma. Naopak boháč se ocitá v samotě pekla, kde nemá nikoho, ani toho, kdo by mu v žízni podal kelímek vody. Příběh nás povzbudil k životu ve funkčních rodinných vztazích, které jsou předobrazem nebe na zemi.

 Po bohoslužbě jsme se přesunuli do areálu PZKO, kde se nám dostalo jako každým rokem skvělého oběda, který tradičně připravila sestra Vanda Tyrlíková se spolupracovnicemi. Po obědě se už děti netrpělivě potulovaly areálem, vyhlížeje auto se skákacím hradem. Kolem půl druhé se skákací hrad konečně objevil. Všichni si přišli na své, zájem byl dokonce větší, než kapacita hradu. A tak se děti vedle zábavy zároveň učily trpělivosti.

 Něco po druhé hodině odpolední se sjeli dechováci ze Smilovic a našli si hned své publikum. Po ukončení koncertu jsme poděkovali kuchařkám a na to jsme se hromadně přesunuli do kostela, kde sborový den vyvrcholil koncertem hudební skupiny Učedníci. Kapela hrající pod vedením Josefa Hrubého už téměř 25 let, ukázala své kvality,zkušenost i duchovní hloubku. Jejich písně oslovily posluchače všech generací.

Obrazek

 Tečkou za našim společně prožitým dnem byl pozdrav biskupa naší církve Stanislava Piętaka. Děkujeme organizátorům Sborového dne, kterým byl tým Nedělní besídky a další spolupracovníci. Myslím, že se už teď můžeme těšit na příští rok, kdy si v rámci sborového dne budeme připomínat 60 let od založení našeho farního sboru!

  pastor Vlastimil Ciesar


 

Náhledy fotografií ze složky Sborový den 09