Jdi na obsah Jdi na menu

Smíšený pěvecký sbor je kolektiv amatérských zpěváků farního sboru Slezské církve evangelické a. v. v Gutech. Byl založen před 50 lety farářem Kazimierzem Suchánkem. Od roku 1965 je služba pěveckého sboru nepřetržitá dodnes.

Pěvecký sbor v jeho historii dále dirigovali osobnosti jako Lenka Kaletová, Jan Pieter, Mgr. Marek Říčan Th.D, Danuta Heczková, Karin Heczková. Poslední desetiletí vede pěvecký sbor Ing. Michał Sikora společně s klavírní korepetitorkou Mgr. Monikou Sabelovou.

V roce 2000 vydal pěvecký sbor první album písní zaznamenané na magnetofonové kazetě s názvem Budu Pána chválit k oslavám 50. výročí založení samostatného sboru SCEAV v Gutech.

obal-kazeta.png

Ke svému výročí 45 let nahrál smíšený pěvecký sbor druhé album písní na CD jako důkaz přesvědčeni o tom, že zpěv má i v dnešní době své nenahraditelné místo v církvi i životě věřících lidí.

etiketa-cd.jpg

Rok 2015 se stál rokem jubilejním s 50. výročím pěveckého sboru. K tomuto výročí byl vydán s Boží milosti a za finanční podpory vedení SCEAV zpěvník CANTATE. Je to soubor 50 vybraných evangelizačních písní nejen pro smíšené pěvecké sbory různých autorů a stylů k celoročním příležitostem. Jedná se o široký tematický záběr, ve kterém se časově odráží doba historická, nedávná i současná. Své místo zde mají autoři jako Bach, Dvořák, Hławiczka, Kudzin, Kendrick, Bigda, Mencel, Snell, Otremba, Řežábek a další.

foto-zpevnik.jpg

Požehnaný jubilejní koncert se uskutečnil dne 03. 05. 2015 od 15:00 hod. v ev. kostele Třinec - Guty.

Viz. fotoalbum.

 

img_4719.jpg

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                                                                           

V dnešní době se pěvecký sbor schází v počtu 20 členů. Členové jsou širokého věkového průměru. Svou službu - zpěv výlučně křesťanských evangelizačních písní - plní pěvecký sbor při bohoslužbách, na církevních slavnostech, na biblických hodinách v Gutech i jiných sborech církve.

Slova z Žalmu 71 “… chvalozpěv můj o Tobě bude znít stále“ jsou našim vyznáním a zkušeností, ke které Tě zveme, neboť věříme, že slova písní a jejich melodie Tě mohou povzbudit a doprovázet v každodenním životě.


michal-sikora@seznam.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

MiS - Noty

10. 5. 2010 22:27

Pokud by někdo měl zájem o noty písní z tohoto CD, napište mi na: michal-sikora@seznam.cz

Určitě je rád vyměním za jiné.

papan - lol

13. 5. 2009 14:24

BYLO TO SUPEEER GRATULUJI

Szymeczkowie - Pozdrowienia z Bystrzycy

2. 4. 2008 13:21

Cieszymy sie, ze zdjecie pochodzi, Michal, z Bystrzycy. Pozdrowienia od nas z zyczeniami Bozego blogoslawienstwa w sluzbie piesnia. Usia i Karol

Vlastík - opravdu ?

7. 5. 2007 10:45

mohlo být možná i lepší :)

**** - °°°°°°°°°°;

7. 5. 2007 8:49

pěkné foto