Jdi na obsah Jdi na menu
Letos máme v Gutech vícero kulatých výročí. Včelaří slaví 80 -tku, hasiči o tomto víkendu 100 - vku a my evangelící 85 roků od posvěcení a otevření našeho kostelíka.
Obrazek
Neděle 10.srpna se nám krásně vyvedla. Už od rána svítilo sluníčko a tak dechováci ze Smilovic mohli v 9:00 v klidu a suchu zahájit slavnostní bohoslužbu. Koncertovali až do půl desáté, kdy se rozezvoněly zvony a kostel se zaplnil hosty i domácími.


Vedle dechovky v programu vystoupil i náš pěvecký sbor pod vedením Michala Sikory a byl to veliký zážitek, Hlavně úvodní spirituál "Kdo na kolenou klečí" mně doslova strhnul.
Obrazek

Podobně oslovující bylo i kázání pastora Jana Cieślara z Karviné, který začal přímluvnou modlitbou za oběti neštěstí ve Studénce, i za utlačovanými menšinami, křesťany v Číně. Pastor hovořil na text listu apoštola Pavla Korintským o duchovní stavbě Církve, která si má zakládat na Kristu. Zdůraznil i výzvu - být spolupracovníky Kristovými na tomto díle.


Obrazek


Po kázání a sbírce jsme prožili společenství u Stolu Páně. Bohoslužbu ukončila píseň Chraň nás Pane po všechen čas a následné rozhovory v kostele i na prosluněném venku.

Díky Bohu za další rok naší existence i za tuto milou slavnost.

horymil slezský
 

Náhledy fotografií ze složky Památka posvěcení 08

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář