Jdi na obsah Jdi na menu
Obrazek

2.neděle postní, 8.března, byla u nás věnována činnosti diakonie. Našimi hosty byli pastorační pracovník církve pro Slezskou diakonii Natálie Bialoniová, která nám posloužila zvěsti Božího Slova. O službě týraným ženám, ženám v nouzi, hovořila vedoucí střediska Elpis Třinec paní Golasowská, a provozní vedoucí azylového domu pro ženy Emaus paní Wawreczková. Seznámila nás s provozem azylového domu, s jeho řádem, přiblížila nám pohnuté osudy jeho obyvatelek. Třinecký Emaus funguje od září 2008 a má plno – 10 stálých uživatelek. Bohoslužbu obohatily písněmi sestry Lidzia Szymaczková a Ania Walachová z Nýdku. V rámci bohoslužby byla uspořádána sbírka právě pro středisko Emaus.

ObrazekPo obědě program pokračoval v rámci odpoledního shromáždění. Hlavním hostem byl bratr Lumír Svoboda, člen občanského sdružení Pomoc Těšínského Slezska, který se soustředí na pomoc Ukrajině. Prezentoval letošní vánoční sbírku dárků pro děti a seniory, která proběhla v adventu 2008 v našich sborech. Během dvou cest na Ukrajinu, v období mezi 28.prosincem 2008 a 6.lednem 2009 bylo rozdáno na 1700 balíčků (!) v evangelikálních sborech Zakarpatské Rusi. Během odpoledne zazněly také písně hostů z Třanovic, jak i písně naší nastupující generace.

Obrazek
Díky Vám všem, kdo jste nám opět přiblížili službu diakonie a zároveň nám dali možnost se na této důležité službě podílet.

 

 Vlastimil Ciesar


 

Náhledy fotografií ze složky Neděle Diakonie