Jdi na obsah Jdi na menu

Letos jsme se u vánočních písní sešli už na Mikuláše, na druhou neděli adventní. Zdálo se, že v tak nezvyklou dobu, asi moc lidí nepřijde. Ale zdání klame. Kostel byl opět plný. Navíc přišli i hosté z Nebor, Oldřichovic, z Hrádku a možná ještě z jiných končin. Obrazek

Mezi hosty jsem záměrně nezařadil bratry a sestry z Komorní Lhotky, protože jejich pěvecký sbor pod vedením dirigenta Josefa Tomaly byl hlavním hostem večera. Zpěváci z Ligotky nás obdarovali hned dvěmi kolekcemi Vánočních písní, a za své vystoupení prokládané adventními myšlenkami sklidili zasloužený potlesk.

 Před hosty ze sousedního sboru nadělovali naší milí domácí. Nejprve Gutský pěvecký sbor, který zahájil krásnou písní „Radość dziś nastala.“ Následovaly další písně. Jako druhý v pořadí vystoupil dětský sborek Světlušky s notnou podporou dívčího sborku. Děti se zprvu trochu zalekly plného kostela, ale nakonec své vystoupení zvládly.

 Mikuláš, čert ani anděl nepřišli, ale účinkující je svým programem bohatě zastoupili. Jsme vděční za to, že duchovní umělecká tvorba v našem sboru nestagnuje, ale naopak nadějně se dále rozvíjí.

Ostatně, dovedete si představit dobu, kdy nám budou koledy hrát a zpívat už jen reproduktory v nákupních centrech? Nechtěl bych se takové doby dožít. Takže díky za každou Vánoční píseň zazpívanou na živo - live ! Ústy i srdcem. Obrazek

 


 

Náhledy fotografií ze složky Večer koled 09