Jdi na obsah Jdi na menu

Modlitební skupinka


Drazí sborovníci. Jsem vděčný Pánu Bohu za to, že i v našem sboru máme modlitební skupinku. I v tom loňském roce jsem se pravidelně scházeli každé pondělí. Již podle názvu poznáme poslání naší skupinky a tím je modlitba. Pravidelně se na každém setkání zástupně modlíme za vedoucí jednotlivých skupinek od těch nejmenších z nedělní školky, ale i za vedoucí našeho dorostu, modlíme se za skupinku maminek, maželských párů, za skupinku sester, našeho dirigenta i celý pěvecký sbor. Modlíme se za vedení sboru, za pastora br.Vlastíka, za presbyterstvo, které nese před Pánem Bohem i tímto sborem odpovědnost za pravé učení Kristova evangelia.

Před každými modlitbami je výzva, za co se budeme modlit. Zde může každý navrhnout něco, co mu je známo, že by bylo zapotřebí se o to modlit. Tak se modlíme za naše nejstarší sborovníky, za nemocné, opuštěné, za různé zkoušky a utrpení, kterými prochází a keteré prožívají naši blízcí a známí. Modlíme se za vztahy v rodinách, sousedství i sboru.

Na modlitební skupince se chceme i vyučovat Božímu slovu, poznávat Boží pravdy i tajemství života. V tom loňském roce jsme probírali téměř celý rok první knihu Bible-I.Mojžíšovou.

O modlitební skupince jsem napsal dva články pod názvem "hlas Boží", které postupně vyjdou v Gutském poslíku. Přál bych si, aby jste si je všichni přečetli, protože věřím, že se v nich najde každý z Vás.

Modlitební skupinka v každém sboru je pro něj velkým požehnáním. Je také požehnáním pro každého modlitebníka. Jak je dobré, že naši sborovníci mohou vědět, že je tu někdo, který s láskou je připraven a hotov nést s ním na modlitbách i to jeho břemeno, které může být mnohdy tak nesmírně těžké.

Proto bych Vám chtěl představit naše sborové modlitebníky. Jsou to : Hanička G., Janek P., Helenka D., Mirek T., Zośka K., já, Edek B., Petřík L., a Vlastík C. Nepravidelně, podle toho, jak jim to čas dovoloval přicházeli Vandek T. a Rosťa K.

Za celou naší skupinku Vás chci pozvat na další setkání. Udělejte si čas, přiložte i ty své ruce a svá kolena k tomuto nepochybně Božímu dílu. Přijďte, abychom se spolu v Boží škole mohli nejenom vyučovat Božímu slovu, ale také, abychom se začali společně učit modlit. Všichni to potřebujeme.

                                                                                                    Jiří Folwarczný

 


 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nadežda - Prosba o modlitbu za syna

4. 4. 2011 16:53

Prosim modlete se za meho syna Michala aby si našel práci Pán Buh zaplat a vysliš Dekuji Cambelova A jestli mohu ješte za Marii Macanovu za jeji uzdraveni a za uzdraveni pro Milenu