Jdi na obsah Jdi na menu

Kázání

Příspěvky

Deja vu

24. 12. 2009

 Už jste někdy zažili deja vu ? Ten pocit, že jste na místě, na kterém jste v životě nebyli, ale je vám to tu všechno povědomé, jako by jste už tu byli. V tomto týdnu své deja vu zažil bílý nosorožec Súdán z Hradeckého Safari.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání

Všechno je vaše

12. 12. 2009

Přiznám se, že tento biblický výrok „všechno je vaše“ mi už dlouho vrtá hlavou. Všechno je vaše: svět, život, smrt, přítomnost, budoucnost…Není to příliš smělé prohlášení?
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání

Komu patří budoucnost?

28. 11. 2009

Bylo to letos na táboře naší nedělní besídky. Během dopolední činnosti se mně jeden chlapec nečekaně zeptal: Odkud přichází budoucnost? Komu patří, od koho přichází budoucnost?
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání

Památka zesnulých

31. 10. 2009

Měl jsem možnost zúčastnit se v tomto týdnu dvou pohřbů. V pátek u nás v Gutech, kde zemřela + Pavelka Křoková. Ve středu na Slovensku, kde zemřela sestra mého otce. Pohřeb tety byl pro mě vyjímečný tím, že jsem po mnoha letech mohl opět navštívit hrob svých prarodičů, + Kataríny a Františka Ciesarových.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání

Pár aktuálních témat

17. 10. 2009


Známý příběh z evangelia otevírá několik aktuálních témat. Prvním z nich je popularita. Sešlo se tolik lidí, že už ani přede dveřmi nebylo k hnutí. A mluvil k nim.  Ježíš má narváno, jako Obama, na začátku svého působení. Napadá mně otázka, proč to tak nezůstalo dodnes?
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání

BB jako bohatý blázen

1. 10. 2009

 Iniciály BB jsou v posledních desetiletích spojovány především se známou Francouzkou herečkou Brigitte Bardot, která minulé pondělí oslavila své 75 narozeniny.  Ale označení BB je případné i pro naše dnešní zamyšlení nad známým evangelijním příběhem. BB jako bohatý blázen.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání

Začátek školního roku(171)

6. 9. 2009

Tak jste si už sáhli na nový školní rok – na čtyři dny jste ochutnali atmosféru nového školního roku, který je před vámi. Prvňáčci během těch čtyř dnů snad setřásli obavy a trému, vy starší jste asi najeli do známých zaježděných kolejí. A to je dobře. Protože ne vždycky začínala škola takhle normálně. Třeba před 70 lety. 1.září 1939 zrovna když bylo třeba jít do školy začala válka.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání

EFFATA - temat n. 1

29. 8. 2009

Może ten nasz człowiek ze zamkniętymi uszyma i zamkniętymi ustami – jest takim typem człowieka  wyśmienitej greckiej kultury. A może, jest typem i wspołczesnego, nowoczesnego człowieka żyjącego wśród naszych otwartych czasów, wśród naszego otwartego społeczeństwa, a jednak, wtedy i dziśaj, jest to człowiek tak bardzo zamknięty
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání

Rutinní přejezdy

22. 8. 2009


Známý příběh o farizeovi a publikánovi na nás bliká ze stránek Bible jako výstražná světla na železničním přejezdu. Máme se u něho vážně zastavit, aby naše víra neskončila kolizí, otřesem, anebo ještě horší tragédií.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání

Výzva

26. 7. 2009

V tomto týdnu nám jistě neuniklo významné výročí vstupu prvního člověka na povrch Měsíce. V pondělí uplynulo už 40 let, od chvíle, co se lidé úspěšně zhostili této jedinečné výzvy a přivedli ji ke skutečnosti. 
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání