Jdi na obsah Jdi na menu

Kázání

Příspěvky

Nic není předem ztraceno!

28. 6. 2009


Jaký citát bychom si mohli dát teď, na konec školního roku? Někdo si možná nakonec s rukou na srdci přizná: Vím, že nic nevím; pro jiného platí citát: Kostky jsou vrženy – udělali jste přijímačky na nějakou střední, nebo vysokou školu a je třeba jít po prázdninách do toho.Anebo...
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání

Boháč a Lazar

15. 6. 2009

Čteme si dnes vyprávění o 2 lidech, kteří každý svým způsobem ztratili svoji rodinu...
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání

Práce na rozdělaném díle

2. 6. 2009

Církev to je Boží nedodělaná práce, ke které nás Ježíš pozval, abychom na ní dále dělali.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání

Ohromné maličkosti

8. 5. 2009

Asi před 100 lety anglický novinář a spisovatel Gilbert Chesterton napsal zajímavou knížečku Ohromné maličkosti. V několika povídkách se pozastavuje nad nepatrnými věcmi našeho života, ve kterých je přes jejich nepatrnost ukrytá veliká inspirace. 
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání

Církev a stádovitost

26. 4. 2009


 Nejsem jistě sám kdo se setkal s tím, jak je obraz Pastýře a jeho stáda chybně vykládán ústy kritiků Církve. Hovoří se o tom, že jsme jako křesťané mnohdy „stádovité“ společenství,anebo se také používá termín „slepé ovce“ – křesťané jako slepé ovce následující své duchovní pastýře...
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání

Zastavení u prázdného hrobu

11. 4. 2009


Velikonoční příběh nás dnes přivádí ke hrobu, který je prázdný. Ač je to neobvyklé postát před prázdným hrobem, máme se spolu s Marii, Janem a Petrem u něho na chvíli zastavit.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání

Já jsem z kříže

9. 4. 2009


Na cestě k Velikonocům nás letos doprovodily texty z Janova Evangelia. Texty ve kterých se Ježíš 6x představuje slovy JÁ JSEM.Velikonoční svědectví volně pokračují v představování toho,  kdo je Ježíš Kristus a co pro nás znamená.  Skláníme se dnes před tajemstvím Ježíšova kříže, který výrazně vypovídá o Kristově poslání, charakteru, o jeho lidství i Božství.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání

Co bude po Večeři ?

9. 4. 2009


Evangelista Jan se svým pohledem na Poslední Ježíšovu večeři s učedníky liší od Matouše, Marka i Lukáše. Zatímco oni zachytili hlavně to, co se odehrávalo při samotné večeři, zejména Slova ustanovení Večeře Páně, tak Jana zaujalo něco jiného. To co se stalo po Večeři. A to nás dnes bude zajímat.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání

Malost a velikost prvních

26. 3. 2009


Událost svržení současné vlády, toho co předcházelo a co následovalo potom, slouží jako výmluvná ilustrace k dnešnímu evangeliu. Malost i velikost těch na pravici, i těch na levici naší politické reprezentace se ukázala v plné nahotě. Každý z nás si mohl udělat svůj obrázek.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání

Obraz Chrystusa

22. 3. 2009


Zrobić prawdziwy portret kogoś nie znaczy tylko zkopirować jego twarz. Prawdziwe portrety wielkich malarzy rodziły się po tygodniach, miesiącach rozmów z portretowanymi. Malarz musi wejść nie tylko do kontur twarzy, ale przedewszystkim do kontury duszy, serca.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Kázání