Jdi na obsah Jdi na menu
Téměř každé úterý dopoledne se u nás na faře schází 4-5 maminek na mateřské společně se svými malými ratolestmi. Po vzoru podobné skupinky fungující v Návsi u Jablunkova se i naše maminy rozhodly slavnostně zakončit sezónu grilováním maminek společně s tatínky.

Obrazek
Útočiště pro tuto milou aktivitu jsme nalezli v krásném prostředí zahrady Petry a Kamila Ondraczkových. Ve čtvrtek 19.června kolem 15:00 hodin se k jejich domku pomalu začaly trousit jednotlivé rodinky - Gabka s rodinkou, Lucka s rodinkou, Lenka s rodinkou, Marika s rodinkou, Andrea s rodinkou a to by už pomalu mohlo stačit.

Nikdo nepřišel s prádznou. Zahradní stůl se zaplnil zákusky, chlebíčky, rohlíčky i koláčky. Tatínci a děti se u těch našich mamienk nemají věru špatně :-)


Zataímco dospěláci popíjeli kávu, děti se vrhly do pískoviště anebo si jen tak hráli s míčem nebo jezdily na traktoru či odrážedle.

Obrazek

Aby se naši nejmenší nenudili, připravili jsme pro ně večerníčkovskou stezsku podél řeky Řeky. U Maxi psa Fíka, Cypíska a Křemílka a Vochomůrky plnily naši nejmenší různé úkoly. Nejtěžší úkol je potom čekal u samotného Večerníčka, kde měli najít poklad. Kubík ho s pomocí maminky našel a všichni měli radost.

Obrazek

Když jsme se vrátili zpátky na zahradu, přivítala nás již specifická vůně grilovacího uhlí. To se hospodář Kamil již chopil své práce. Musím, říct, že kotlety udělal eňo ňuňo. Paráda!

Bylo to pěkné odpoledne. Vůbec se nám nechtělo odcházet. Dětem, ale ani dospělým. Nakonec jsme se rozloučili až někdy kolem 20:00.

Takže díky a někdy zase, třeba na grilování tatínků :- )

horymil slezský

 

Náhledy fotografií ze složky Grilování maminek