Jdi na obsah Jdi na menu


14. května – poslední ze zmrzlých mužů a den před uplakanou Žofií. Tak na takové datum jsme si naplánovali „grilování maminek“. Že to je zrovna takové období, jsme zjistili až už bylo vše víceménědomluvené. Ale budiž.

Loni při „prvním ročníku“ se všem zúčastněným líbilo a také chutnalo, a proto jsme se rozhodli letos akci zopakovat. Všechno jsme domluvili, z humánních důvodů raději koupili maso(na těch maminkách toho stejně moc nebývá) a sešli se u Ondraczků na  zahradě. Někdo přinesl to, jiný zase tohle, ale každý, kdo přišel, něcopřinesl. Třeba i dobrou náladu.Obrazek

Bylo to vlastně takové setkání maminek, které probíhá téměř každýtýden na faře, tentokrát v jiné formě a podobě.Byli přizváni i tatínkové, kteří s vidinou ugrilované krkovice pozvání rádi přijali.Suma sumárum 14 dospělých a 12 dětí. Po úvodním posezení u kávy, čaje a nějaké sladkosti jsme vyrazili s dětmi na stezku podél potoka, na které bylo pro děti přichystáno několik úkolů. Třeba pouštění papírových lodiček nebo chytání rybiček (hraček samozřejmě). Na závěr celé stezky čekal na děti hastrman, který snad dorazil až z jihu Čech. Tak vypadal věrohodně! Od něj dostaly děti malé pozornosti a pak už byl čas návratu a vrchol odpoledne (myšleno pro dospělé). A že zavonělo, to potvrdil i soused, který zrovna opravoval střechu. A jak čas plynul a děti se vyskotačily do téměř naprosté únavy, nastal čas rozloučení a odchodu.

A co bylo na tom všem nejhezčí? Z mého pohledu ty rozradostněné dětské tváře, spokojenost rodičů a především Boží moc, která to všechno umožnila. I přes tak nepříznivé datum. Bože, děkujeme.

  Kamil Ondraczka

 

Náhledy fotografií ze složky Grilování maminek 09