Jdi na obsah Jdi na menu
Sluneční paprsky,které ozářily prostory Malého divadla, krátce po patnácté hodině opět shromáždily hloučky malých dobrodruhů. Archeologické expedice se tentokrát setkaly s římským dramatikem, filosofem a básnikem Luciem Aneou Senecou.
Obrazek
Seneca díky náhodným kolemjdoucím přišel na to, že VŠECHNY CESTY VEDOU DO ŘÍMA! Zaměřil se především na tu hlavní VIA APPIA, po které do Říma putoval i apoštol Pavel, Senecův přítel.

Seneca se potom rozpovídal o Pompejích kam jezdíval na prázdninovou dovolenou do času, než 24.srpna 79 n.l. sopka Vesuv zasula toto krásné přímořské město 6 metrovým nánosem lávy.

Stroj času byl však našim archeologům nakloněn, protože je do Pompejí zanesl o měsíc dříve, 18.července 79. Expedice tak mohly v klidu navštívit všechna poutavá místa zdejší antické kultury. Ve SCHOLE FILOSOFICA se archeologové učili slavným latinským citátům, v THEATRUM MINOR vyráběli masky pro antická dramata.
Obrazek
Na HIPODROMU závodili s koňskými spřeženími, v GRANDE PALESTRA cvičili a zápasili pod vedením zkušeného gladiátora, v THERME opravovali lázně, na FORUM ARCHEOLOGICUM prováděli vykopávky, v THERMOPOLIU se dobře najedli a napili.

Ve VILLA CHRISTIANICA se shromáždili na tajném křesťanském shromáždění a povídali si o pronásledování křesťanů. Seneca-tajný křesťan je také naučil písni ve svém rodném jazyce : Laudate omnes gentes, laudate Dominum.

Antický den zakončilo přijetí expedic za čestné občany Popmejí. Stali se CIVITAS POMPEANUM a na své desky obdrželi znak lodi, symbolu tohoto obchodního přístavu. Seneca ještě vyhlásil nejlepší expedici dne - stali se ji Faraoni, před expedici Jones a Mumiemi.

Obrazek

Acrheologické léto vyvrcholí dnes, kdy se přeneseme do středověké Evropy za křesťanskými věrozvěsty sv.Martinem, sv.Bonifácem a sv.Patrikem. Určitě přijďte! Při slavnostním evropském večeru přece nemůžete chybět!

horymil slezský
 

Náhledy fotografií ze složky Antické Pompeje

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář