Jdi na obsah Jdi na menu

Sborový den v Gutech

16. 6. 2011

 

Sborové dny se u nás těší stálé oblibě. Nabyl jsem toho dojmu i potom letošním, který jsme společně mohli prožít v polovině června. Na dopolední bohoslužbě k dětem o navigaci na cestách i v životě promluvila Šárka Kluzová,  o malých-velkých izraelských králích její manžel, třinecký pastor Michal Kluz. Atmosféru shromáždění obohatily také děti, zvlášť ty nejmenší, dále Světlušky i kytarové duo.

            Slunný a teplý den nás potom přímo vybízel k procházce dolů k PZKO, kde pro nás sestra Vanda Tyrlíková se svými spolupracovnicemi připravila skvělý oběd. Po obědě jsme pogratulovali našemu pravidelnému dopisovateli, bratru Janu Myrdaczovi, k jeho životnímu jubileu a on hned na to otevřel výstavu svých fotografií z dávnější i dřívější doby našeho sboru i vesnice.  

            Děti mezitím už vyhlížely skákací hrad, který letos opět dorazil, jak i naše smilovická dechovka, která zakoncertovala jako obvykle pod venkovním amfiteátrem. To se v areálu PZKO už ale připravoval další program. V 15:00 začal jedinečný koncert vážné, duchovní, swingové i veselé hudby rodiny Petra Molina z Těšína. Hudební kusy byly prokládány deklamováním povídek našich i zahraničních autorů, a byl to skutečně zážitek. 

            Kdo se během koncertu podíval náhodou z oken ven, nemohl si nevšimnout podivných postaviček s přilbami, které se šplhaly po zajímavých lezeckých stěnách a kuželech vzhůru do korun stromů. Ty postavičky to byly naše děti a to sportovní náčiní měla na svědomí parta z Royal Rangers. Jde o organizaci podobnou našemu skautingu, ale s větším důrazem na rozměr praktického křesťanství. Sdružení Royal rangers v naší republice zaštiťuje Apoštolská církev. Děti ale i mnozí dospělí si skutečně užili všeho možného – lukostřelby, střelby z foukačky, lanové houpačky, lození po kuželech nahoru. Nejoblíbenější disciplínou bylo stavění beden z Coca coly a lezení po nich nahoru. Ti nejlepší postavili a vylezli na 15-16 bedniček! ( anebo více ? )

            Sborový den zakončily chutné grilované párky a tradiční tombola, které letos dominovalo mnoho sklenic s medem bratra Janka Pietra. Což je neklamné znamení, že med letos bude J

            Díky Vám všem, kteří jste pro nás sborový den připravili, zvlášť Ivě Kiszové a týmu Nedělní besídky.

 

                                                                      pastor Vlastimil Ciesar

Sborový den - plakátek s informacemi

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Sborový den 2011

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář